دسته‌ها
شرکت

کمیک دی سی DC Comics

شرکت سهامی کمیک دی سی DC Comics ناشر کتابهای طنز آمریکایی است که واحد نشر شرکت سرگرمی DC Entertainment یک شرکت تابعه از برادران وارنر است. یک برند جهانی و حاصل تجارب براداران وانر شرکت تابع AT&T WarnerMedia می باشد.

کمیک DC یکی از بزرگترین و قدیمی ترین کمپانی های کتاب طنز آمریکایی است.

اکثر نشریات آن در درون داستان خیالی DC اتفاق می افتد و شخصیت های قهرمانانه و شاخص فرهنگی از جمله سوپرمن ، بتمن و زن شگفت انگیز را شامل می شود.

همچنین جهان ابرشرورهای شناخته شده ای را نشان می دهد که با ابرقهرمانانی مانند لکس لوتر و جوکر مخالف هستند.

حروف DC از مجموعه محبوب فیلم های کمیک کارگاهی Detective Comics این شرکت بود که اولین بار بتمن  را به نمایش گذاشت و متعاقباً بخشی از نام این شرکت شد.

کمیک دی سی DC Comics

دفاتر این شرکت درآدرس های منهتن خیابان 432 و دفاتر کمیسیون DC در خیابان 480 و 575 لکسینگتون ایالات متحده امریکا واقع شده اند.

دفتر مرکزی در خیابان 1700 برادوی ، میدتاون منهتن ، شهر نیویورک بود ،بعداً در آوریل 2015 دفتر مرکزی خود را از نیویورک به بوربانک کالیفرنیا منتقل کرد.

خدمات نشر Penguin Random House کتاب های کمیک DC را به بازار کتابفروشی توزیع می کند.

توزیع کنندگان طنز Diamond تا ژوئن 2020 بازار مستقیم فروشگاه طنز را تأمین می کردند به دلیل قطع شدن توزیع Diamond در نتیجه بیماری همه گیر COVID-19 این وظیفه برگردن توزیع کنندگان Lunar و توزیع کنندگان طنز UCS افتاده است.

کمیک های DC و رقیب بزرگ قدیمی آن مارول کمیک Marvel Comics که توسط کمپانی والت دیزنی در سال 2009 خریداری شده است ( اصلی ترین رقیب برادران وانر WarnerMedia ) با هم تقریباً 70٪ از بازار کتاب های کمیک آمریکا را در سال 2017 تشکیل می دادند.

البته باید بگوییم این تعداد از نشر و فروش در بازار ممکن است دیدگاه تحریف شده ای داشته باشد زیرا رمان های گرافیکی مستثنی هستند.

با فروش کل کتاب ها DC بعد از شرکت Viz Media به دومین ناشر بزرگ تبدیل شد و شرکت مارول سوم شد.

تاریخچه ای از پدایش کمیک DC

سرگرد کارآفرین مالکوم ویلر نیکلسون انتشارات ملی متحدین را در پاییز 1934 تاسیس کرد که قصد داشت به عنوان یک شرکت انتشارات کتاب های مصور آمریکایی باشد.

اولین انتشار این شرکت با عنوان “سرگرمی جدید : مجله طنز بزرگ” در فوریه 1935 آغاز به کار کرد.

عنوانی گلچین حاوی داستانهای اصلی که برخلاف بسیاری از مجموعه های کتابهای مصور توسط روزنامه تجدید چاپ نشده است.

در حالی که کمیک های ابرقهرمانی همان چیزی هستند که کمیک های DC در طول دوران مدرن با آن شناخته می شوند ، ژانرها عناوین گلچین شامل سرگرمی ها ، کمیک های غربی و داستان های مرتبط با ماجراجویی بودند.

شخصیت Doctor Occult ، ساخته شده توسط جری سیگل و جو شوستر در دسامبر 1935 در شماره 6 مجله کمیک های جدید به عنوان اولین ابرقهرمان ایجاد شده توسط DC در نظر گرفته می شود که هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد.

این شرکت عنوان دوم تکراری خود را به نام کمیک شماره یک در دسامبر 1935 منتشر کرد که می تواند آغاز مجموعه طولانی مدت کمیک های ماجراجوی Adventure Comics با عناوین بسیاری باشد.

ویکی پدیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *