دسته‌ها
شرکت

سونی پیکچرز Sony Pictures

شرکت سهامی و سرگرمی سونی پیکچرز Sony Pictures یا به طور مخفف SPE یک شرکت تولیدات سرگرمی در آمریکا است که از طریق چند پلتفرم مختلف جهت تفریح و نشاط تصاویر نمایشی ، برنامه های تلویزیونی و فیلم های ضبط شده را تولید ، خریداری و توزیع می کند.

در این راستا یک شرکت هولدینگ متوسط ​​به نام سونی فیلم سهامی Sony Film Holding نیز به عنوان زیرمجموعه شرکت سهامی سونی فعالیت می کند که خود یکی از شرکت های تابعه ، شرکت چند ملیتی ژاپنی و شرکت رسانه ای Sony است.

مکان شرکت در Metro-Goldwyn-Mayer درایالت کالیفرنیا واقع شده است ، که مجموعه فیلم های سینمایی ، تولید و پخش تلویزیون سونی را در بر عهده گرفته است.

فروش گروهی فیلم از آوریل 2017 تا مارس 2018 برابر 9.133 میلیارد دلار گزارش شده است. سونی پیکچر عضوی از Big Five و انجمن فیلم متحرک MPA نیز می باشد.

سونی پیکچرز Sony Pictures

برخی از فیلم های Sony Pictures  که بسیار شناخته شده اند عبارتند از:
بچه کاراته باز (با بازی جکی جان و پسر ویل اسمیت)
شکارچیان روح Ghostbusters
مرد عنکبوتی
جومانجی
استوارت لیتل
مردان سیاه پوش
دنیای زیرین
ساخت جهان کاراکتر مارول Universe of Marvel Character
Robert Langdon
The Smurfs
Sniper
هتل ترانسیلوانیا
پسران بد
ابری با احتمال کوفته قل قلی
فرشتگان چارلی.

در تاریخ 1 سپتامبر 1987 شرکت کوکاکولا اعلام کرد که قصد دارد دارایی های خود را از کالمبیا پیکچرز که از سال 1982 متعلق به آن بوده ، بازگردانی کند.

در اوایل سال 1988 یک شرکت جدید با نام Tri-Star تشکیل شد تا عملیات استودیو را بر عهده بگیرد.

طبق توافق جدیدی که تنظیم می شود شرکت کوکاکولا دارایی های سرگرمی خود را به TriStar Pictures می فروشد و فقط صاحب 39.6٪ درصد آن خواهد بود.

سهامداران Sony Pictures

شرکت Tri-Star بعدها نامش را به شرکت سهامی سرگرمی کلمبیا پیکچرز Columbia Pictures Entertainment تغییر می دهد با نام مخفف CPE ، سپس میزان سهام به اعداد زیر تغییر پیدا می کند.

49٪ مالکیت کوکاکولا
31٪ سهامداران معمول
20٪ سهامداران Tri-Star

در 28 سپتامبر 1989 سونی به فکر خرید می افتد و سعی دارد تمامی سهامی که شرکت کوکالا از شرکت سهامی سرگرمی کلمبیا پیکچرز بدست آورده را خریداری کند که سهام شرکت کوکاکولا تقریباً 54 میلیون سهم بوده است که هر سهم را با قیمت 27 دلار قیمت گذاری و خریداری می کند.

روز بعد شرکت سونی اعلام کرد که با شرکت سهامی سرگرمی Guber-Peters به توافق رسیده است آن هم برای خریداری کردن سهامی مبلغ 200 میلیون دلار. سپس شرکت سونی پیتر گوبر و جون پیترز را به عنوان رئیس كرسی های خود استخدام كرد.

این اقدامات توسط آقای نوریو اوگا ، رئیس جمهور و مدیرعامل سونی در آن زمان هدایت می شد.

ویکی پدیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *