دسته‌ها
مهندسی پزشکی

انکوباتور Incubator

انکوباتور Incubator دستگاهی است که برای رشد و نگهداری فرآیند میکروبیولوژیکی یا کشت سلول استفاده می شود. دستگاه جوجه کشی مرغ یا دستگاه نگداری فرزند نارس که زودتر به دنیا آمده اند نمونه از آن میباشد.

دستگاه جوجه کشی دما ، رطوبت و سایر شرایط مانند CO2 و اکسیژن موجود در فضای داخلی را حفظ می کند.

دستگاه های جوجه کشی برای کارهای تجربی در زیست شناسی سلول ، میکروبیولوژی و زیست مولکولی ضروری هستند و برای کشت سلول های باکتریایی و یوکاریوتیک استفاده می شوند.

لویی پاستور از دهانه کوچک زیر پله خود به عنوان دستگاه جوجه کشی استفاده می نمود.

همچنین از دستگاه های جوجه کشی در صنعت طیور استفاده می شود تا به عنوان جایگزینی برای مرغ ها عمل کند. به دلیل توانایی کنترل دما و رطوبت ، اغلب منجر به افزایش نرخ رشد می شود.

مارک های مختلف جوجه کشی به صورت تجاری در اختیار پرورش دهندگان قرار دارد.

انکوباتور Incubator

ساده ترین دستگاه های جوجه کشی جعبه های عایق بندی شده با بخاری قابل تنظیم است که به طور معمول تا 60 تا 65 درجه سانتیگراد (140 تا 150 درجه فارنهایت) افزایش می یابد ، اگرچه برخی از آنها می توانند کمی بالاتر بروند (به طور کلی بیش از 100 درجه سانتیگراد نیست).

بیشترین دمای مورد استفاده هم برای باکتری ها مانند E. coli که اغلب استفاده می شود و هم برای سلول های پستانداران تقریباً 37 درجه سانتی گراد است (99 درجه فارنهایت) ، زیرا این ارگانیسم ها در چنین شرایطی به خوبی رشد می کنند.

برای موجودات دیگر که در آزمایش های بیولوژیکی استفاده می شوند ، مانند مخمر جوانه زده Saccharomyces cerevisiae ، دمای رشد 30 درجه سانتیگراد (86 درجه فارنهایت) مطلوب است.

دستگاه های جوجه کشی با جزئیات بیشتر همچنین می توانند توانایی کاهش دما (از طریق یخچال) ، یا توانایی کنترل رطوبت یا سطح CO2 باشند.

این دستگاه در پرورش سلولهای پستانداران بسیار مهم است ، جایی که رطوبت نسبی معمولاً 80% برای جلوگیری از تبخیر باشد و رسیدن به کمی PH اسیدی و برقراری CO2 با سطح 5% درصد.

ویکی پدیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *