دسته‌ها
نرم افزار

ویژوال استودیو visual studio

ویژوال استودیو visual studio یک محیط توسعه یکپارچه (IDE) از مایکروسافت است. این برنامه برای توسعه برنامه های رایانه ای و همچنین وب سایت ها ، برنامه های وب ، سرویس های وب و برنامه های تلفن همراه مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژوال استودیو از سیستم عامل های توسعه نرم افزار مایکروسافت مانند Windows API ، Windows Forms ، Windows Presentation Foundation ، WindowsStore و Microsoft Silverlight استفاده می کند. هم می تواند کد بومی و هم کد مدیریت شده تولید کند.

ویژوال استودیو شامل یک ویرایشگر کد است که از IntelliSense  و همچنین بازسازی کد پشتیبانی می کند. خطایاب یکپارچه هم به عنوان اشکال زدایی در سطح منبع و هم اشکال زدایی در سطح ماشین کار می کند. سایر ابزارهای داخلی شامل پروفایل دهنده کد ، طراح برای ساخت برنامه های GUI ، طراح وب ، طراح کلاس و طراح طرح پایگاه داده است.

ویژوال استودیو visual studio

ویژوال استودیو از 36 زبان برنامه نویسی مختلف پشتیبانی می کند. و به ویرایشگر کد و اشکال زدایی اجازه می دهد تقریباً از هر زبان برنامه نویسی پشتیبانی کند. به شرط وجود سرویس خاص زبان.

زبانهای داخلی شامل C ، C ++ ، C ++ / CLI ، Visual Basic .NET ، C # ، F # ، JavaScript ، TypeScript ، XML ، XSLT ، HTML و CSS است. پشتیبانی از زبانهای دیگر مانند پایتون ، روبی ، Node.js و M از جمله از طریق پلاگین ها در دسترس است. جاوا (و J #) در گذشته پشتیبانی می شد.

انواع نسخه های ویژوال استودیو

Community

این ویرایش رایگان بوده و در سال 2014 معرفی شد. همه ویرایش های دیگر نیازمند خریداری لایسنس هستند. امکانات ویرایش کامیونیتی مانند ویرایش پروفشنال است. با استفاده از این ویرایش هر فرد می‌تواند اپ خود را بنویسد و به اشتراک بگذارد؛ اپ هایی بر مبنای .net، وب اپلیکیشن ها و موارد بسیار دیگر.

برای موارد سازمانی این نسخه قابل استفاده نیست اما برای شرکت های کوچک این نسخه را می‌توان روی 5 دستگاه نصب کرد. هدف اصلی از ارائه نسخه رایگان ایجاد اکوسیستم و دسترسی به زبان‌های مختلف برنامه نویسی است
مانند:C#، Visual Basic، F#, C++، HTML، JavaScript، Python

 Professional

این ویرایش تجاری از ویژوال استودیو است که با ویژوال استودیو 2010 معرفی شد و نسخه های بعدی آن نیز با این ویرایش ارائه شده اند. ویرایش پروفشنال، از ادیت فایل های XML و XSLT پشتیبانی می کند. و شامل ابزارهایی مانند سرور اکسپلورر و یکپارچه‌سازی با مایکروسافت اس کیو ال سرور(SQL Server) می شود. مایکروسافت امکان استفاده از این ویرایش را به طور آزمایشی فراهم می‌کند و پس از پایان دوره استفاده ی آزمایشی، کاربر باید لایسنس این محصول را تهیه کنند.

Enterprise

این ویرایش دارای امکاناتی انعطاف‌پذیر برای تیم های بزرگ است. مایکروسافت امکان استفاده از این محصول را برای 90 روز به صورت آزمایشی فراهم می کند. و کاربر بعد از این دوره، برای استفاده باید لایسنس تهیه کند. مهمترین مزیت این ویرایش امکان شخصی سازی قابلیت ها و ابزارهای نرم افزار است

Microsoft Visual Studio

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *