دسته‌ها
نرم افزار

اسکایپ Skype

 

اسکایپ Skype یک برنامه ارتباط از راه دور است. که به طور تخصصی در ارائه چت تصویری و تماس صوتی بین رایانه ها ، تبلت ها ، دستگاه های تلفن همراه ، کنسول Xbox One و ساعت های هوشمند از طریق اینترنت فعالیت می کند.

اسکایپ همچنین خدمات پیام رسانی فوری را ارائه می دهد. کاربران ممکن است متن ، ویدئو ، صدا و تصاویر را انتقال دهند. اسکایپ امکان تماس با کنفرانس ویدیویی را فراهم می کند.

در پایان سال 2010 ،کاربران اسکایپ بیش از 660 میلیون  در سراسر جهان بودند.  که بیش از 300 میلیون نفر در ماه آگوست 2015 فعال تخمین زده شد. در یک زمان در فوریه 2012 ، 34 میلیون کاربر همزمان در Skype آنلاین بودند.

در مارس 2020 ، اسکایپ توسط 100 میلیون نفر به صورت ماهانه و 40 میلیون نفر به صورت روزانه استفاده می شد. این یک افزایش 70 درصدی در تعداد کاربران روزانه نسبت به ماه قبل بود. افزایش استفاده کاربران به دلیل شیوع بیماری کرونا یا COVID-19 می باشد.

اسکایپ Skype

 

اولین بار در آگوست 2003 ، اسکایپ Skype توسط Niklas Zennström و Dane Janus Friis ساخته شد.

در سپتامبر 2005 ، eBay اسکایپ را با قیمت 2.6 میلیارد دلار خریداری کرد. در سپتامبر 2009 ، سیلور لیک ، آندرسن هوروویتز و هیئت سرمایه گذاری طرح بازنشستگی کانادا اعلام کردند. که خرید 65٪ اسکایپ را به مبلغ 1.9 میلیارد دلار از eBay ، اعلام کردند.

مایکروسافت اسکایپ را در ماه مه 2011 با 8.5 میلیارد دلار خریداری کرد. دفتر مرکزی تقسیم اسکایپ در لوکزامبورگ است. اما اکثر تیم توسعه و 44٪ از کل کارمندان بخش هنوز در تالین و تارتوو استونی قرار دارند.

Skype به کاربران امکان برقراری ارتباط از طریق اینترنت از طریق صدا ، با استفاده از میکروفون ، فیلمبرداری با استفاده از وب کم و پیام رسانی فوری را می دهد. اسکایپ با استفاده از مکالمه اسکایپ به اسکایپ بصورت رایگان مدل تجاری freemium را پیاده سازی می کند. در حالی که تماس با تلفن ثابت و تلفن همراه (از طریق شبکه های تلفنی سنتی) از طریق سیستم حساب کاربری مبتنی بر بدهی به نام اعتبار اسکایپ صورت می گیرد.

برخی از مدیران شبکه اسکایپ را در شبکه های شرکتی ، دولتی ، خانگی و آموزشی ممنوع کرده اند و دلایلی مانند استفاده نامناسب از منابع ، استفاده بیش از حد از پهنای باند و نگرانی های امنیتی را ذکر کرده اند.

از اسکایپ می توانید بر روی دستگاه ها و سیستم عامل های مختلف استفاده نمایید. با استفاده از اسکایپ به قابلیت های کم نظیر آن بخصوص تماس صوتی و تصویری پی خواهید برد. اگر اینترنت پرسرعت دارید می توانید به راحتی با دوستان و آشنایان خود بواسطه اسکایپ تماس تصویری و یا صوتی برقرار نمایید. و از کیفیت بی نظیر و بالای آن شگفت زده شوید.

2 دیدگاه دربارهٔ «اسکایپ Skype»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *