دسته‌ها
هوش مصنوعی

دستیار صوتی اپل سیری siri

دستیار صوتی اپل سیری siri یک دستیار مجازی است. که جزئی از سیستم عامل های iOS ، iPadOS ، watchOS ، macOS و tvOS شرکت اپل است. این دستیار از نمایش داده های صوتی و یک رابط کاربری با زبان طبیعی برای پاسخ به سؤالات ، ارائه توصیه ها ، انجام اقدامات و ارائه خدمات اینترنتی استفاده می کند. این نرم افزار با استفاده مداوم ، با زبان فردی ، جستجوها و تنظیمات برگزیده سازگار می شود.

سیری از پروژه هایی است که ابتدا توسط مرکز بین المللی هوش مصنوعی SRI ساخته شده است. موتور تشخیص گفتار آن توسط Nuance Communications تهیه شده است. و سیری از فن آوری های پیشرفته یادگیری ماشین برای پاسخگویی و عملکرد استفاده می کند.

صداپیشه های اصلی آن آمریکایی ، بریتانیایی و استرالیایی که صدای مربوطه خود را در حدود سال 2005 ضبط کردند. آنها از کاربرد نهایی صداها در سیری بی خبر بودند.

دستیار صوتی اپل سیری siri

دستیار صوتی در فوریه 2010 به عنوان برنامه ای برای iOS منتشر شد. و دو ماه بعد توسط اپل خریداری شد. سپس سیری در اکتبر 2011 در آیفون 4S ادغام شد. در آن زمان ، برنامه جداگانه نیز از فروشگاه App iOS حذف شد.

Siri از آن زمان به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از محصولات اپل بدل شده است. که در طی این سالها با سایر دستگاه های سخت افزاری سازگار شده است. از جمله مدل های جدیدتر آیفون و همچنین iPad ، iPod Touch ، Mac ، AirPods ، Apple TV و HomePod.

سیری از طیف گسترده ای از دستورات کاربر پشتیبانی می کند که نمونه هایی در زیر ذکر شده است.

  • انجام اقدامات مربوط به تلفن
  • بررسی اطلاعات اولیه
  • برنامه ریزی رویدادها و یادآوری ها
  • دستیابی به تنظیمات دستگاه
  • جستجوی اینترنت
  • پیمایش در مناطق
  • یافتن اطلاعات در مورد سرگرمی
  • هماهنگی و تبادل با برنامه های  iOS

با انتشار iOS 10 در سال 2016 ، اپل دسترسی محدود به شخص ثالث از جمله برنامه های پیام رسان و همچنین پرداخت ها ، اشتراک گذاری سواری و برنامه های تماس اینترنتی را محدود کرد. با انتشار iOS 11 ، اپل صدای Siri را برای صداهای شفاف و انسانی به روز کرد. شروع به پشتیبانی از سوالات پیگیری و ترجمه زبان و اقدامات شخص ثالث اضافی کرد.

مزایا و معایب سیری siri

سیری در سال 2011 به دلیل تشخیص صدا و دانش متنی اطلاعات مربوط به کاربرمانند قرارهای تقویم مورد تحسین قرار گرفت. اما به دلیل نیاز به هماهنگی با دستورات پیچیده کاربر و عدم انعطاف پذیری مورد انتقاد قرار گرفت. همچنین به دلیل کمبود اطلاعات در مورد مکان های مجاور و عدم توانایی در درک برخی از لهجه های انگلیسی مورد انتقاد قرار گرفت.

در سال 2016 و 2017 ، شماری از گزارش های رسانه ای اعلام کردند که سیری فاقد نوآوری است ، خصوصاً در برابر دستیارهای صوتی جدید رقیب مانند گوگل اسیستنت. این گزارشات شامل مجموعه محدودی از ویژگیهای Siri ، تشخیص صدای “بد” و ادغام خدمات توسعه نیافته به عنوان ایجاد مشکل برای اپل در زمینه هوش مصنوعی و خدمات مبتنی بر ابر است.

سیری

یک پاسخ به «دستیار صوتی اپل سیری siri»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *