دسته‌ها
اینترنت

اینترنت Internet

اینترنت Internet سیستم جهانی شبکه های رایانه ای بهم پیوسته است که از مجموعه پروتکل اینترنت (TCP / IP) برای برقراری ارتباط بین شبکه ها و دستگاه ها استفاده می کند.

این شبکه ، متشکل ازشبکه هایی است که همچون خصوصی ، عمومی ، دانشگاهی ، تجاری و دولتی با دامنه محلی تا جهانی تشکیل شده و توسط طیف گسترده ای از فناوری های شبکه های الکترونیکی ، بی سیم و نوری پیوند دارد.

اینترنت طیف گسترده ای از منابع و خدمات اطلاعاتی از جمله اسناد و مدارک ، هایپرلینک ها (مربوط به اطلاعات وگرافیک) رابط بین برنامه های مرتبط با شبکه جهانی وب (WWW) ، نامه الکترونیکی ، تلفن و اشتراک فایل را در اختیار دارد.

خاستگاه اینترنت به توسعه تعویض بسته ها و تحقیقات انجام شده توسط وزارت دفاع ایالات متحده در دهه 1960 برای ایجاد امکان به اشتراک گذاری زمان رایانه ها باز می گردد.

اینترنت Internet

زیرساخت اولیه شبکه با نام ARPANET در ابتدا به عنوان ستون فقرات برای اتصال شبکه های آکادمیک و نظامی منطقه ای در دهه 1970 خدمت می کرد. در نوامبر 2006 ، اینترنت در لیست هفت عجایب جدید امروز در ایالات متحده قرار گرفت.

بودجه شبکه بنیاد ملی علوم به عنوان ستون فقرات جدید در دهه 1980 و همچنین بودجه خصوصی برای سایر پسوندهای تجاری منجر به مشارکت جهانی در توسعه فن آوری های جدید شبکه سازی و ادغام بسیاری از شبکه ها شد.

پیوند شبکه ها و شرکت های تجاری تا اوایل دهه 1990 نشانه آغاز انتقال به اینترنت مدرن بود و به دلیل اتصال نسل های رایانه های نهادی ، شخصی و تلفن همراه به شبکه ، رشد پایدار را بوجود آورد.

اگرچه اینترنت در دهه 1980 توسط آکادمی ها به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفت ، تجاری سازی خدمات و فناوری های آن را تقریباً در هر جنبه ای از زندگی مدرن گنجانیده بود.

تعریف مجدد رسانه ها توسط اینترنت Internet

اکثر رسانه های ارتباطی سنتی ، از جمله تلفن ، رادیو ، تلویزیون ، نامه های کاغذی و روزنامه ها مجدداً از طریق اینترنت تغییر شکل می دهند و یا تعریف مجدد می شود یا حتی از آن دور می شوند و خدمات جدیدی از قبیل ایمیل ، تلفن اینترنتی ، تلویزیون اینترنتی ، موسیقی آنلاین ، روزنامه های دیجیتال و … را به وجود می آورند.

وب سایت های پخش ویدئو. روزنامه ، کتاب و سایر نشریات چاپی با فناوری وب سایت تطبیق می یابند ، یا به وبلاگ نویسی ، فیدهای وب و جمع آوری اخبار آنلاین تغییر شکل می دهند.

اینترنت اشکال جدید تعامل شخصی را از طریق پیام رسانی فوری ، انجمن های اینترنتی و شبکه های اجتماعی فعال و تسریع کرده است.

خرید و فروش آنلاین هم برای خرده فروشان بزرگ و هم برای مشاغل کوچک و کارآفرینان بصورت تصاعدی رشد کرده است ، زیرا این شرکت ها را قادر می سازد حضور “آجر و ملات” خود را برای خدمت به بازار بزرگتر گسترش دهند یا حتی کالاها و خدمات را بصورت آنلاین بفروشند.

تجارت و خدمات مالی در اینترنت بر زنجیره های تأمین در کل صنایع تأثیر می گذارد. اینترنت هیچ دولتی متمرکز در اجرای فناوری یا سیاست های دستیابی و استفاده ندارد. هر شبکه سازنده خط مشی های خاص خود را تعیین می کند.

ویکی پدیا

یک پاسخ به «اینترنت Internet»

اینترنت واقعا جزو عجایبه
من تمام کارم و درآمدم با اینترنته
درسته معایبم داره و مزایای بیشتری داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *