دسته‌ها
اینترنت

اینترانت Intranet

اینترانت Intranet یک شبکه رایانه ای برای به اشتراک گذاری اطلاعات ، ابزارهای همکاری ، سیستمهای عملیاتی و سایر خدمات محاسباتی در درون یک سازمان است که معمولاً به دلیل عدم دسترسی توسط افراد خارجی کاربران عادی، اصطلاح اشتباه شبکه های عمومی اینترنت استفاده می شود ، اما بیشتر سازمان از همان فناوری مجموعه پروتکل اینترنت استفاده می کند.

یک اینترانت گسترده در سطح شرکت می تواند یک کانون مهم ارتباط و همکاری داخلی باشد و یک نقطه شروع واحد برای دسترسی به منابع داخلی و خارجی را فراهم کند.

در ساده ترین شکل یک اینترانت Intranet با فناوری های شبکه های محلی (LAN) و شبکه های گسترده (WAN) ایجاد می شود.

اینترانت Intranet

بسیاری از اینترانت های مدرن درون یک سازمان دارای موتورهای جستجو ، پروفایل های کاربر ، وبلاگ ها ، برنامه های تلفن همراه با اعلان ها و برنامه ریزی رویدادها در زیرساخت های خود هستند.

یک اینترانت گاهی اوقات با یک اکسترانت در تضاد است. در حالی که یک اینترانت به طور کلی محدود به کارکنان سازمان است ، ممکن است توسط مشتریان ، تأمین کنندگان یا سایر طرفهای تأییدشده به اکسترانت ها نیز دسترسی پیدا کند.

اکسترانت ها یک شبکه خصوصی را با مقررات ویژه برای تأیید اعتبار ، مجوز و حسابداری (پروتکل AAA) بر روی اینترنت گسترش می دهند.

اینترانت همچنین به عنوان سیستم عامل تغییر فرهنگ سازمانی مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال تعداد زیادی از کارمندان که در مورد برنامه های کلیدی یا موضوعات کلیدی بحث می کنند، می توانند منجر به ایده های جدید در زمینه مدیریت ، بهره وری ، کیفیت و سایر موضوعات شرکت شوند.

به طور فزاینده از اینترانت Intranet برای ارائه ابزارها استفاده می شود به عنوان مثال همکاری برای تسهیل کار در گروه ها و ارتباط تلفنی یا دایرکتوری های پیشرفته شرکتها ، ابزارهای فروش و مدیریت ارتباط با مشتری ، مدیریت پروژه و غیره از موارد کاربرد اینترنت است.

کاربرد اینترانت Intranet

در اینترانت های بزرگ ، ترافیک وب سایت ها اغلب شبیه به ترافیک وب سایت های عمومی است و با استفاده از نرم افزار اندازه گیری وب برای ردیابی فعالیت کلی ، می توان آنرا بهتر درک کرد.

نظرسنجی کاربران همچنین اثر وب سایت Intranet را بهبود می بخشد. مشاغل بزرگتر به کاربران درون شبکه خود اجازه می دهد از طریق سرورهای فایروال به اینترنت عمومی دسترسی پیدا کنند.

آنها توانایی نمایش پیام های آمدن و رفتن را دارند و امنیت را در امان نگه می دارند. هنگامی که بخشی از یک اینترانت برای مشتریان و سایر افراد خارج از مشاغل در دسترس است ، به بخشی از یک اکسترانت تبدیل می شود.

مشاغل می توانند با استفاده از رمزگذاری / رمزگشایی و سایر موارد امنیتی ، پیام های خصوصی را از طریق شبکه عمومی ارسال کنند تا یک قسمت از شبکه داخلی آنها به بخش دیگر متصل شود.

ویکی پدیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *