دسته‌ها
شبکه اجتماعی

تلگرام Telegram

تلگرام Telegram یک سرویس ابری برای ارسال پیام فوری ، ویدئوتلفونی و ارسال صدا از طریق سرویس IP است.

شرکت Telegram برنامه ی خود را برای گوشی و تبلت های با سیستم عامل اندروید ،  iOS (سیستم عامل تلفن هوشمند شرکت اپل)، ویندوز فون (سیستم عامل تلفن هوشمند شرکت مایکروسافت ) ، ویندوز ، macOS و GNU / Linux در دسترس هستند و بنیان گذاری آن توسط گروهی در روسیه انجام شده است.

یکی از جذابیت های که افراد به سمت این شبکه اجتماعی جذب نموده این است کاربران می توانند پیام ها را ارسال کرده و عکس ، فیلم ، استیکر ، صوتی و فایلها را از هر نوعی با سرعت فوق العاده ای ارسال کنند.

البته اتفاق مهم دیگری که شبکه اجتماعی تلگرام برای کاربرانش ایجاد نموده این است که از ارسال پیام ها با امنیت بسیار بالاتری نسبت به بقیه اپلیکیشن و شبکه اجتماعی برخوردار است.

زمانی که این مزیت امنیتی برای کاربران در سراسر دنیا اعلام شده هر روز به مخاطبان این شبکه اجتماعی درحال افزوده شدن است به طوری که تا الان درآوریل سال 2020 میلای هستیم رئیس شرکت تلگرام Telegram آقای پاول دروف اعلام نموده که تعداد کاربران از رقم 400 میلیون کاربر فعال گذشته است.

تلگرام Telegram

تلگرام نرم افزاری رایگان است و این طور بگویم که اوپن سورس است ، در حالی که کد سمت سرور آن منبع بسته و اختصاصی است. همین باعث امنیت فوق العاده این شبکه اجتماعی شده است. این سرویس همچنین API ها را به توسعه دهندگان مستقل ارائه می دهد.

در سال 2020 اطلاعیه ای در خصوص راه اندازی یک پروتکل امن اجرای تماس های ویدئوی توسط تلگرام مطرح شد. پیام ها و رسانه های پیش فرض از رمزگذاری مشتری-سرور در هنگام انتقال استفاده می کنند.

این داده ها همچنین در حالت استراحت رمزگذاری می شوند و فقط توسعه دهندگان Telegram هستند که کلیدهای رمزگذاری را در دست دارند و می توانند به آنها دسترسی پیدا کنند.

علاوه بر این تلگرام مکالمات رمزگذاری شده end-to-end (از کاربر به کاربر) و چت های رمزگذاری شده “Secret” یعنی با امنیت بالا را بین دو کاربر آنلاین تلفن های هوشمند فراهم می نماید.

نکته ی مهمی که در این جا باید عنوان کنیم این است کاربرانی که از تلگرام در سیستم عامل ویندوز شرکت مایکروسافت استفاده می کنند از رمز گزاری نهایی end-to-end بهره ای نخواند برد البته (به استثنای کاربران سیستم عامل macOS) و همچنین رمزگذاری در گروه ها و سوپر گروه ها و کانال های بزرگ نیز صورت نمی گیرد.

شرکت تلگرام Telegram ادعا کرده که با کمک پشتیبان گیری آنلاین از رمزگذاری طرف مشتری استفاده نمی کند و از امن ترین شیوه رمزگذاری در پایان دفاع کرده است.

ویکی پدیا

یک پاسخ به «تلگرام Telegram»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *