دسته‌ها
صنعت خودرو

وسایل نقلیه خودران Self-driving vehicles

وسایل نقلیه خودران Self-driving vehicles اتومبیل ها یا کامیون هایی هستند که کنترل امن در آن ها توسط انسان انجام نمی شود. آنها همچنین به عنوان اتومبیل های مستقل یا “بدون راننده” شناخته می شوند. دراین خودرها سنسورها و نرم افزارهایی را برای کنترل ، حرکت و هدایت وسیله نقلیه تعبیه شده اند.

این فن آوری به طور فزاینده ای در حال پیشرفت است و می تواند سیستم حمل و نقل ما را ( با توجه به توسعه ، اقتصاد و جامعه ما)  به صورت بنیادی تغییر دهد. براساس تخمین های شرکت سازنده خودرو و فناوری ، اتومبیل های خودران سطح 4 می توانند در چند سال آینده برای فروش آماده شوند.

اتومبیل های خودران را می توان بیشتر به عنوان “متصل”،”غیر متصل” تشخیص داد. که آیا آنها می توانند با سایر وسایل نقلیه و یا زیرساخت ها مانند چراغ راهنمایی نسل بعدی ارتباط برقرار کنند. در حال حاضر بیشتر نمونه های اولیه این قابلیت را ندارند.

مزایای وسایل نقلیه خودران Self-driving vehicles

ایده ها برای افزایش راحتی و بهبود کیفیت زندگی تمامی ندارند. افراد مسن و معلول جسمی استقلال خواهند داشت. اگر بچه های شما در اردوگاه های تابستانی بودند ومسواک و لباس حمام خود را فراموش می کردند ، ماشین می توانست وسایل مفقود شده را برای آنها به ارمغان بیاورد. حتی می توانید سگ خود را به ملاقات دامپزشکی بفرستید.

  • کاهش تراکم ترافیک (30 درصد وسایل نقلیه کمتر در جاده)
  • هزینه حمل و نقل را 40 درصد کاهش دهید (از نظر وسایل نقلیه ، سوخت و زیرساخت ها)
  • قابلیت پایداری و قابلیت زندگی را بهبود بخشید.
  • پارکینگ رایگان برای مصارف دیگر (مدارس ، پارک ها ، مراکز اجتماع)
  • میزان انتشار CO2 شهری را در سراسر جهان 80٪ کاهش دهید.

با اینکه هر روزه بر گسترش این خودروها افزوده می شود اما همچنان برای به حقیقت پیوستن فیلم های تخیلی در جهان واقعی هنوز فاصله زیادی است. که شما هم برای دیدن یک تغییر بزرگ در این گونه تکنولوژی ها باید همچنان صبر پیشه کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره خودروهای برقی می توانید اینجا کلیک کنید.

ویکی پدیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *